Saame tuttavaks – keskuse koordinaator Kristi Lehiste

Lääne-Tallinna Keskhaiglas uue IVF labori loomisega 2022. aasta alguses aitab tööd koordineerida vastloodud ametikohal Kristi Lehiste. Saame tuttavaks!

Jah, tõepoolest, võtsin väljakutse vastu ja liitusin LTKH viljatusravikeskuse perega eelmisel sügisel. Lääne-Tallinna Keskhaigla oli loomas omaenda uut IVF (kunstliku viljastamise) laborit ja oli võimalus kaasa lüüa selle loomisel. Uues ametis on kesksel kohal patsiendisuhtlus, administratiivne pool ning keskuse pildil hoidmine kodulehe ja sotsiaalmeedia poole pealt.

Kus Sa varem töötasid ja mis neist kogemustest kaasa võtsid?

Olen õppinud juhiabi ametit, seega töötasingi päris pikalt (üle 15 aasta) ühe juhiga koostöös, jõudes administratiivtuge pakkuda nii steriliseerimistehase, ravimiettevõtte kui ka kliiniku loomisel – olen ikka pidevalt otsapidi meditsiinis olnud ja viimase 7 aasta jooksul saigi väga südamelähedaseks viljatusravi-teema töötades viljatusravi erakliinikus. Väga põnevad ajad on olnud, kunagi ei ole igav.  Töökogemus on andnud võimaluse näha ettevõtete juhtimist üsna lähedalt ja sellega kaasnevaid võlusid ja valusid. Soovisin end täiendada turunduse alal, tekkis soov jõuda patsientideni läbi digimeedia kanalite, kus ka praegu sisuloomega tegelen. Olen kaasa võtnud varasemast töökogemusest lahendustele orienteerituse, avatud meele ja teadmise, et kõik on võimalik, kui sul on toimiv meeskond ümber, kes hingega oma tööd teevad.

Milliseid koolitusi oled läbinud?

Olen end koolitanud turunduse, raamatupidamise ja asjaajamise vallas ja mitmeid viljatusravi alaseid seminare läbinud.

Mis sind motiveerib oma töö juures enim?

Inimesed. Mulle on alati meeldinud suhelda, tunda, et saan abiks olla, leida lahendusi. Lastetuse teema on niivõrd tundlik ja keeruline teema, seega inimesed, kellega koos töötan ja kellega kokku puutun, motiveerivad ja innustavad mind.

Mida soovid naistele-meestele südamele panna, kuidas juba ennetada viljakuse muresid?

On tähtis teadlikkuse tõstmine viljakuse hoidmise osas. Koolinoortele räägitakse küll palju, kuidas rasedusest hoiduda, kuid viljakuse säilitamisest enamasti ei teata.  Kui otsustatakse hilisemas elus pere luua, tuleb tihti üllatuseks, et oleks võinud enda tervise eest paremini noorena hoolitseda. Tegelikult saavad noored oma elustiili valikutega mõjutada nii mõndagi. Et ikka tahaks soovitada elada tervislikult, liikuda piisavalt, olla seksuaalsuhetes turvaliselt – need valikud aitavad ennetada viljakusprobleeme. Püüame läbi sotsiaalmeedia Instagramis ja Facebookis teadlikkust selles vallas tõsta.

On sul mõni tore hobi, huviala?

Mul on kodukandis tore võimalus hobikorras muusikaga tegeleda. Mängin käsikellade ansamblis Grazioso ja olen tänulik, et tuttav mind sinna 4 aastat tagasi kutsus. See on nii teistmoodi tegevus – ootan väga iganädalast proovi. Käsikellasid mängides tuleb olla hetkes kohal, siin ja praegu, sest keskendumist vajab see kõvasti. Et noodid kokku kõlaks, ei tohi tähelepanu hajuda. Olen saanud Graziosoga esineda muuhulgas Nõmme kultuurikeskuses, Glehni lossis ja isegi Pirita kloostris. Meil on tore seltskond ja naudin seda hobi täiel rinnal.

Kristi poole saab pöörduda ka sooviga tulla munarakudoonoriks.

 

Kui soovid oma viljakust kontrollida, siis helista aja broneerimiseks tel:  666 5888

Lisainformatsioon: lapsesoov@keskhaigla.ee

Tutvu meie teenustega.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp