AS Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravi­keskus

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskus tegutseb 2010. aastast. Keskus pakub paaridele ja naistele, kel partner puudub abi lapse saamisel, tegeledes viljatuse põhjuste välja selgitamise, sellega kaasnevate uuringute läbiviimise ning raviga.

LTKH viljatusravikeskus
Võta meiega ühendust:

Oleme avatud:

Info ja registreerimine tel:

+372 666 5888

(kõned salvestatakse)

Asume:

Sõle 23, Tallinn

Pelgulinna sünnitusmaja

B-korpuse 3. korrus

IVF labor

Viljatuse probleemiga puutub kokku ligikaudu iga kuues perekond, kes soovib saada lapsi. Viljatuse diagnostika ja ravi meetodid on viimaste aastakümnete jooksul läbi teinud tähelepanuväärselt kiire arengu ning praegusel ajal suudab meditsiin aidata küllaltki suurt osa lastetutest paaridest. Kuna viljatuse põhjused on väga erinevad, siis on ka ravi võimalused väga laialdased. Keskuses on kasutusel kõik olulisemad lastetusravi tehnoloogiad. Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus tegeletakse naise tervisega kogu elukaare jooksul, pakkudes tänapäevast ja professionaalset abi naise tervisega seotud murede lahendamisel, samuti emaks saamisel. Kliiniku juurde kuulub ka perekeskus, kuhu oodatakse lapseootel peresid sünnituseks valmistuma ning väikelastega peresid saama uusi ideid-oskusi lapsega tegelemiseks. Pelgulinna sünnitusmajas sünnib ligikaudu iga neljas laps Eestis. Aastal 2019 pälvis kliinik beebisõbraliku haigla tiitli, millega tunnustatakse haigla tööd rinnaga toitmise toetamisel ja edendamisel.

Meie keskuse eeliseks on laialdase kogemuse ja personaalse lähenemisega eriarstid, kes kasutavad kõiki kaasaegseid uurimismeetodeid ja ravivõtteid.

Meie keskuse eeliseks on laialdase kogemuse ja personaalse lähenemisega eriarstid, kes kasutavad kõiki kaasaegseid uurimismeetodeid ja ravivõtteid. Lastetusravis on oluline kogu meeskonna töö. Naistearstid ning embrüoloogid saavad uuringute ja raviplaani koostamisel vajadusel küsida nõu nii meditsiinigeneetikult, kui ka psühholoogilt/nõustajalt. Lisaks on meile suureks abiks spetsiaalse väljaõppe läbinud õed ja ämmaemandad. Viljatusravikeskus on varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kõrgel professionaalsel tasemel kõiki olulisemaid ravivõtteid.

Keskuses töötavad naistearstid, kes kõik viivad läbi viljatuse põhjuste diagnoosimiseks vajalikke erinevaid protseduure, sealjuures munajuhade geeluuringut, 3D ultraheliuuringut emakasisese patoloogia välja selgitamiseks ning koostavad vastava raviskeemi ja teostavad vajadusel nii munarakkude kogumise protseduuri kui ka embrüo siirdamist.

Meie meestearst aitab diagnoosida erinevaid viljatuse põhjuseid ja määrata ravi meespatsientidele. Keskuses võtab vastu ka meditsiinigeneetik, kes nõustab ja määrab vastavaid uuringuid, et välistada või leida geneetilisi haiguseid. Samuti aitab ta nõustada paare, kes vajavad embrüote siirdamiseelset testimist ning hiljem selgitab lahti uuringu vastused.

Foto_105

Viljatusravis on ennast kõige rohkem õigustanud kehaväline viljastamine, mille tulemusena on maailmas sündinud ligikaudu 10 miljoni last. Eesti on viljatusravi kättesaadavuselt maailmas esirinnas.

Foto_054

Laboris töötavad embrüoloogid – spetsialistid, kes töötavad sugurakkude ja embrüotega – ning androloogia labori spetsialist. Kõik töötajad omavad töökogemust viljatusravi kliinikutes.

Laborites on võimalik läbi viia kehavälise viljastamise protseduure (IVF-protseduure), mikromanipulatsiooni protseduure (ICSI), munarakkude, seemnerakkude ja embrüote külmutamist ja sulatamist ning seemnerakkude analüüsi. Samuti teostab meie labor enne siirdamist kasutatavat abistatud embrüo koorumist ehk hatchingut ning embrüotest rakubiopsia võtmist embrüote siirdamiseelseks testimiseks (PGT uuringuks).

Kontakt:

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 8.00 – 16.00

Info ja registreerimine tel:

+372 666 5888

(kõned salvestatakse)

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias: