Inseminatsioon

IUI (intrauterine insemination) ehk intrauteriinne inseminatsioon on ajastatud viljatusravi protseduur, mille käigus süstitakse eelneval seemnevedeliku töötlusel eraldatud parima kvaliteediga seemnerakud peene kateetri abil emakaõõnde.

Inseminatsioonil võib kasutada naise abikaasa, temaga mitte abielus oleva konkreetse mehe või doonori seemnerakke. IUI on näidustatud, kui lastetuse põhjuseks on mehe sperma kerge astme patoloogia, emakakaelaga seotud probleemid, või kui lastetuse põhjus on ebaselge.

Viljatuse ravi alguses on õigustatud 3-6 IUI protseduuri teostamine, eeldusel, et naise munajuha(d) on läbitav(ad).

IMG_8152
Inseminatsioon IUI

IUI tehakse nii loomuliku menstruaaltsükli ajal kui ka stimuleeritud ovulatsiooniga kombineerides. Viimasel juhul on rasestumise tõenäosus mõnevõrra suurem.

Oodatava ovulatsiooni paiku annab mees spermaproovi. Eelnevalt peab 2-5 päeva vältel suguühtest hoiduma.

Sperma töötluse käigus eraldatakse parima kvaliteediga seemnerakud muudest seemnevedeliku komponentidest.

Saadud kõrge viljastusvõimega spermapreparaat süstitakse peene kateetri abil emakaõõnde.

Rasestumise edukus sõltub nii naise vanusest, ovulatsiooni stimulatsiooni tüübist, spermapreparaadi kvaliteedist kui ka viljatuse põhjusest ja selle kestusest. Alla 40-aastaste naiste puhul on rasestumise tõenäosus 3 IUI tsükli läbimisel umbes 10-15%, 41-aastastel naistel 5% ja 42 aastastel naistel alla 5%. Ingliskeelset tutvustavat videot inseminatsiooni kohta 3D animatsiooni abil on võimalik vaadata järgnevalt lingilt:

IUI inseminatsioon
Võta meiega ühendust:

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 8.00 – 16.00

Info ja registreerimine tel:

+372 666 5888

(kõned salvestatakse)

Või kirjutage meiliaadressil:

Vastame hea meelega kõigile teie päringutele: