Külmutatud embrüo siirdamine (FET)

Külmutatud embrüote sulatamist ja kasutamist kutsutakse FET (frozen embryo transfer) protseduuriks. Külmutatud embrüoid võib siirata emakasse naise oma loomuliku või hormoonidega toetatud menstruaaltsükli sobivas faasis.

Külmutatud embrüoid säilitatakse vedelas lämmastikus.

Embrüote hilisem säilimise protsent peale sulatamist on üle 90%. Embrüoid võib säilitada Eesti seaduste järgi kuni seitse aastat.

Foto_101
FET protseduuri tulemuslikkus on võrdväärne värske tsükliga.
doonorlus

Külmutatud embrüoid saab kasutada, kui esimene IVF või ICSI protseduur mingil põhjusel ei õnnestunud, samuti kui mõne aasta pärast soovitakse perre järgmistlast. Arst võib soovitada kõikide embrüote külmutamist näiteks siis, kui naisel esineb peale munasarjade stimulatsiooni hüperstimulatsiooni oht. Sellisel juhul pannakse kõik embrüod külma ja embrüo siirdamine võib toimuda näiteks järgmisel kuul, kui naise organism on munasarjade stimulatsioonist taastunud.

Kui peale värske embrüo siirdamist jääb üle kvaliteetseid embrüoid, siis on võimalik neid külmutada. Meie keskuses kasutatav külmutamise meetod on vitrifitseerimine ehk kiire külmutusprotsess, mis takistab jääkristallide moodustumist; rakkude kaitsmine kahjustuste eest.

Võta meiega ühendust:

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 8.00 – 16.00

Info ja registreerimine tel:

+372 666 5888

(kõned salvestatakse)

Või kirjutage meiliaadressil:

Vastame hea meelega kõigile teie päringutele: